Fontos alkotásnak és jó dolgozatnak tartja Schmitt Pál államfő doktori disszertációjára Kertész István ókortörténész, aki az írás egyik bírálója volt.
Szakszerű volt és gazdag információanyagot tartalmazott Schmitt Pál doktori disszertációja, amely az olimpiai programok változásait vizsgálta - emlékezett vissza az Origónak Kertész István történész az államfő 1992-es doktorálására. Kertész István az portálnak azt mondta, nagyon örült a bírálatra vonatkozó felkérésnek, és jónak tartotta a disszertáció szakszerűségét. Ugyanakkor leírta: „A megnevezett szakirodalom alapján aligha lehetett volna a sportágak ilyen részletes programelemzését elvégezni”. A disszertációt mindezek ellenére fontos és követelményeknek megfelelő alkotásnak nevezte. A formai hibák kapcsán Kertész úgy fogalmazott: a kollégák biztosították arról, hogy a dolgozat formailag megfelel a követelményeknek. Kertész azt mondta, elítéli, hogy húsz év távlatából politikai okokból vesznek elő egy disszertációt, és szakmai ürüggyel támadják annak készítőjét.
A plágiumvádat szerdán délután közleményben utasította vissza a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH).
Frissítés:
Kertész Istvánhoz képest kevésbé volt kritikus a dolgozattal Schmitt témavezetője, Takács Ferenc – írja a hvg.hu. Takács úgy vélte, „prognosztikai értékű ajánlásokat szolgál témája kifejtése során, melynek értékeire ezuttal (sic!) is szeretnénk felhívni a szakemberek – edzők, sportvezetők, sportszervezők, testnevelők – figyelmét”. Megjegyezte, Schmitt jól érzékeli, hogy „a televízió a jövő olimpiai programjára is meghatározó szereppel rendelkezik”, ám a bíráló szerint a téma kibontása „további munkálatokat igényel”.